Váš prohlížeč není podporovaný - stránky se nemusí zobrazit správně. Použijte podporovaný prohlížeč.
 

ratov 

Vandr údolím Střely

66 fotek červenec 2017 - zobrazení
První červencový víkend letitě patří k pořádání velkého vandru. Oblastí k letošnímu vandrování jsme zvolily daleké údolí říčky Střely na Rokycansku. Hned ve středu ráno vyrazil Pštrosák, Kryštof a Kulíšek. Stezku započali v Žihly a přes Rabštejn zamířili k řece.......

... v pátek Štófi musel vyměnit pingl a maskáče za jiné výhody rodinné dovolené, ale stav doplnili Dopi s Jiřčou. U místního koupaliště v Plasech se dožaduje žrádla jedna z místních nutrií. Po koupačce a posezení v Knížecím pivovaru v Plasech vyrážíme údolím a kozí stezkou k tábořišti Lvíčat. Kousek dál u řeky kempujeme, něco málo muziky u ohýnku a s prvními kapkami bouřky uléháme. Kolem půlnoci nás budí divočáci procházející se mezi wigwamy. Ráno je pěkné a po snídaní brodíme na druhou stranu a pokračujeme pohodovým stínem stromů kolem toku. Následuje poloschůdná římsa nad skalou a pak přestávka na kamenité beach. Stále nás míjejí další a další závodníci bakerského orienťáku. Kolem starých chat přicházíme k jedné z nejhezčích v oblasti na soutoku řeky a nějakého potoka. Nezbývá než vyšplhat na stometrový sráz nad ní. Využíváme odpočívky chatařů (kde nás jedni z nich obdarují čtyřmi Pardály. Poobědváme a v parnu postupujeme na Koryta, kde se občerstvujeme v legendární trampské hospůdce. Na trampské říčce jsme žádného trampa nepotkali a ani saloon nic takového nepřipomíná. Snad jen několik obrazů Pavla Nového s westernovou tematikou a vzpomínka na Boba Hurikána, který je s ní nějak spjat. Pokračujeme do Dobříče, kde je parádní venkovské koupaliště s příjemnou obsluhou v dřevěné boudě. Zde trávíme zbytek odpoledne a pak borovým lesem putujeme dál vstříc dalšímu tábořišti. Je všude děsný sucho, a tak ohýnek jen na ohřátí večeře ze všech zbytků, které máme . Opět pár písniček a pod úplňkovým měsícem se ukládáme k poslední noci.
Je neděle, pěkně počasí a bágly jsou už také lehčí. Cestou kolem Obory jsou vidět zbytky dolování a pekelně otravuje hmyz. Kraj pole provonil stometrový pás heřmánku. Nad Kaznějovem u rybníka poslední přestávka a pak už do civilizace. Sváča u ťamanů a káva vedle na zahrádce. Před polednem nasedáme na ocelového oře a čeká nás dlouhý návrat domů.
Vandřík byl parádní, pohodový a více na fotečkách. Ahój!
reklama
Vytvořte z tohoto alba:

Komentáře

přidat komentář

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.

Partneři

Visa Mastercard Maestro American Express Visa Electron